Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zëdhënësi i BE-së: Pas Washingtonit, bisedimet Kosovë-Serbi në Bruksel

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka thënë se BE mori shënim për nënshkrimin e sotëm të të marrëveshjes në Washington dhe theksoi se bisedimet midis Beogradit dhe Prishtinës mbi marrëveshjen gjithëpërfshirëse në Bruksel do të vazhdojnë, në përputhje me ligjin ndërkombëtar dhe standardet e BE-së.

“Ne morëm shënime për nënshkrimin e dokumentit midis Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Tani ne presim të përshëndesim palët që do të vazhdojnë të punojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës gjatë fundjavës dhe javës tjetër,” tha Stano për Tanjug.

Postime të ngjashme

Marko Gjuriq: “Ne serbët besojmë se Kosovë është pjesë e territorit tonë”

N E

Kurti dhe Shefi i EULEX: Aktivizim më i madh i prokurorive të Kosovës në luftimin e krimit dhe korrupsioni

N E

Kosovë: Vazhdon faza e parë e imunizimit

N E

Arbërie Nagavci: “Harmonizimi i arsimit dhe aftësimit profesional me kërkesat e tregut të punës

N E

Lumir Abdixhiku tregon për vendimet që u morën në mbledhjen e kryesisë

N E

Gjermania konfirmon mbështetjen për Kosovën në arrtjen e objektivave

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...