Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zëdhënësi i DASH konfirmon bisedën Blinken-Radev

Sekretari amerikan i Shtetit Antony J. Blinken bisedoi sot me Presidentin bullgar Rumen Radev. Sekretari Blinken dhe Presidenti Radev theksuan rëndësinë e Aleancës Transatlantike, partneritetin strategjik SHBA-Bullgari dhe bashkëpunimin nën udhëheqjen e Bullgarisë të Iniciativës së Tre Deteve.

Blinken dhe Radev diskutuan gjithashtu interesat e përbashkëta në lidhje me sundimin e ligjit, Ballkanin Perëndimor dhe diversifikimin e energjisë.

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...