Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zejd Rexhepi: Të ngutshme dhe në kohë të gabuar u bënë ndryshimet në kryesinë e Alternativës

Shkup, 17 maj, zhurnal.mk – “Të ngutshme dhe në kohë të gabuar u bënë ndryshimet në kryesinë e AlternativësË, thotë ish-Sekretari gjeneral Zejd Rexhepi në emisionin Click Plus.

“Ai është qëndrim të cilin e ka paraparë kryetari i partisë, për të cilin nuk mund të them që isha darkord, ajo që un nuk isha dakord ishte tajmingu dhe jo reformat, se reformat gjithkund në subjektet politike ndodhin dhe si kryetar i partisë konform statutit ka plotësisht të bëjë reforma dhe është plotësisht e kuptueshme. Por kisha llogari dhe llogarisje se tajmingu nuk ishte i përshtatshëm sepse koalicioni në këtë rast ishte pjesë e çdo mediave në këtë vend duke i ngritur zërin e fuqishëm opozitar, dhe duke i treguar gjithë qytetarëve që opozita mund të kryejë vendimet e tyre konform vlerave demokratike dhe pa iu nënshtruar shumicës aspak” ka deklaruar Zejdi në emisionin Click Plus.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...