Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Shkup, 3 mars, Zhurnal.mk – Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha se në protestë policisë i mungonin vetëm tanket.

#ASh-#AAA nuk ka bisedime për koalicion me #VMRO-DPMNE, thotë deputeti opozitar #SkenderRexhepi

Posted by TV21 on Wednesday, March 3, 2021

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, tha se e kanë braktisur Kuvendin pasi që sipas tij nuk kanë dashur të jenë pjesë e një teatri të radhës që e bën Qeveria Zaev.

Ndërsa deputeti i BDI-së Arbër Ademi, ka folur mbi votëbesimin e Qeverisë, ku theksoi se të njejtën gjë shumica parlamentare ka mundur të bëj në secilën kohë dhe moment duke e kundërshtuar kështu pretendimin e deputetit të AA Skender Rexhepi se shumica është siguruar sot.

Në përputhje me nenin 240 jo me nenin 270 dhe Kuvendi ka memorie institucionale dhe rregullorja e përcakton cilëdo procedurë dhe esenca është se gjithë kemi qenë në numër dhe çdo fjalë që e them mbajë përgjegjësi dhe dje ka mundur të ndodh ose më herët votëbesimi, ka tre katër muaj dhe opinioni e din se kjo qeveri nuk ka shumicë, do të inicojnë votëbesim e procedurë përkatëse por sot kishin shancën të dëshmojnë atë dhe nuk e dëshmuan por ikën nga Kuvendi, është shprehur kështu deputeti i BDI-së Arbër Ademi.

Postime të ngjashme

Kufizohen shpenzimet e funksionarëve për shërbime hotelierike

N E

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...