Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zelanda e Re drejt vendimit ekstrem, do të mbyllë kufijtë për vitin 2021

Zelanda e Re mund të marrë vendimin ekstrem për të mbyllur kufijtë përgjatë gjithë vitit 2021.

Kryeministrja Jacinda Ardern ka njoftuar se ky vendim mund të merret për të penguar përhapjen e COVID-19.

Nga ana tjetër Zelanda e Re nuk do të jetë totalisht e izoluar, por do të respektojë marrëveshjet e udhëtimit me Australinë dhe vendet fqinje në Paqësor.

Nga ana tjetër Zelanda e Re ende nuk ka nisur vaksinimin ndaj COVID-19, teksa këtë javë pritet të miratojë një prej vaksinave.

Postime të ngjashme

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

Raportohet se varianti Delta përhapet sikurse lia e dhenve

D V

Biden kërkon që secilit person të vaksinuar t’i ndahen 100 dollarë

D V

Moduli rus destabilizon Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

D V

Kina përballet me shpërthimin më të keq të koronavirusit, pas atij të Vuhanit

D V

BE-ja kërkon mbështetje për krizën me migrantë në Lituani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...