Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zelanda e Re, sot vetëm 7 raste, në prag të fitores ndaj Covid

Zhurnal Ads

Zelanda e Re ka regjisturar vetëm 7 raste infektimesh në 24 orët e fundit, sipas raportimeve nga mediat atje.

Zelanda e Re ka treguar një sukses të paparë në menaxhimin e situtuatës së pandemisë. Ky shtet gjatë muajve maj, qershor dhe korrik ka kaluar 100 ditë pa regjistruar asnjë rast të vetëm të koronavirusit nga komuniteti, diçka që duket se është e vështirë të imagjinohet në krahasim me betejën e shteteve të tjera që po përballen.

Duhet theksuar se Zelanda e Re deri më tani ka regjistruar 1,957 infeksione dhe ka gjithsej 75 raste aktive.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Francezët shkëputen nga izolimi, dëfrehen me ski, slita në resortin verior

S.B.

Kim Jong Un: SHBA armiku ynë më i madh

T E

4 viktima dhe 120 të plagosur! Tërmet 6,6 ballë/ Situatë kaotike në Turqi, njerëz të tmerruar dhe ndërtesa të shembura (pamje)

S.B.

Jemen, rritet në 25 numri i viktimave nga shpërthimi në aeroport

S.B.

SHBA: E nominuara për Gjykatën Supreme thotë se nuk ka agjendë

admin

Gjermania me numër rekord të të infektuarve gjatë 24 orëve

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...