Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zelandë e Re, 5 të plagosur gjatë një sulmi me thikë në supermarket

Pesë persona janë plagosur gjatë një sulmi me thikë në një supermarket në qytetin jugor Dunedin të Zelandës së Re.

Nëpunësit policorë theksuan se një person sulmoi njerëzit me thikë në orët e pasdites në supermarketin Countdown në Dunedin.

Sulmuesi goditi me thikë pesë persona, përfshirë dy punëtorë të supermarketit të cilët u përpoqën ta ndalonin.

Zyrtarët lokalë theksuan se tre nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë dhe se sulmuesi është arrestuar.

Dëshmitarët okularë nga supermarketi thanë më vonë se në momentin e sulmit, të gjithë po bërtisnin dhe vraponin drejt daljes.

Kryeministrja Jacinda Ardern tha se motivi i sulmit nuk është përcaktuar ende. Ardern theksoi se policia nuk ka gjetur prova për ta konsideruar incidentin si një sulm terrorist vendor.

Postime të ngjashme

“Takimi Mitsotakis-Erdogan, një hap drejt një vere më të qetë”

Bekim Laçi

Si skenë filmash, grabitësit sulmojnë furgonin e blinduar në mes të Italisë

Bekim Laçi

Kremlini nuk pret marrëveshje në samitin Putin-Biden

Bekim Laçi

Dalin pamjet, në laboratorin e Wuhanit kishte lakuriqë nate të gjallë

Bekim Laçi

OBSH: Numri i të infektuarve me coronavirus po bie, por jo edhe i të vdekurve

Bekim Laçi

Biden takon zyrtarë të lartë të BE për rifillimin e marrëdhënieve transatlantike

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...