Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj e njofton Osmanin për masat antiCOVID, duke paralajmëruar kategorizimin e komunave sipas numrit të banorëve të infektuar

Zhurnal Ads

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj e ka njoftuar ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani për masat antiCOVID, duke paralajmëruar kategorizimin e komunave sipas numrit të banorëve të infektuar.

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Osmani ka thënë se është i domosdoshëm koordinimi me Ministrinë e Shëndetësisë në kohën e emergjencës shëndetësore, duke rritur kujdesin dhe respektuar maksimalisht masat mbrojtëse ndaj COVID-19.

“Vendimet tona do të jenë në përputhje me situatën, luftimin e virusit dhe ngushtimin maksimal të hapësirës për virusin”, ka thënë ajo.

Ndërsa, Zemaj ka thënë se në takim kanë diskutuar për gjendjen me pandeminë COVID-19, transmeton Telegrafi.

“Në takim me znj. Vjosa Osmanin, U.D. e Presidentes, ishte rast të diskutojmë për gjendjen e pandemisë në vendin tonë, sfidat dhe përkushtimin institucional për luftimin e virusit COVID19”, ka shkruar Zemaj në profilin e tij në Facebook.

Më tej, ministri ka shtuar se “Disiplina e qytetarëve, respektimi i masave, bashkëpunimi ndërinstitucional dhe të pushtetit qendror e lokal, përkushtimi i tri niveleve të përkujdesjes shëndetësore dhe bashkëpunimi me partnerët ndërkombëtar, janë çelësi i fitores ndaj virusit”.

Ndërkaq, në 24-orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 637 raste të reja me coronavirus, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 768. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrestohet se ushtroi dhunë ndaj gruas

S.B.

Gjuajtje me armë zjarri në Mitrovicë, lëndohet një person

admin

197 raste të reja me coronavirus, 92 vetëm në Prishtinë

admin

Njihuni me Florentin Gashi, shqiptari me titull specialist në Diasporë!

T E

Një tjetër plan për shpopullimin e Medvegjës nga shqiptarët

admin

Shqiptohen 639 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...