Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zemaj: E përshëndes propozimin e Maqedonisë së Veriut për hapjen e kufijve pa test PCR

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur lajm të mirë propozimin nga Komisioni për Sëmundjet Infektive të Maqedonisë së Veriut, për hapjen e kufijve edh e për Kosovën pa teste PCR.

Sipas tij, numri i të infektuarve në Kosovë me COVID-19, nuk përbën rrezik.

Postimi i plotë:

“Lajm i mirë është propozimi nga Komisioni për Sëmundjet Infektive të Maqedonisë së Veriut, për hapjen e kufijve edhe për Kosovën pa teste PCR”.

“Numri i të infektuarve në vendin tonë me Covid-19, nuk përbën rrezik dhe përshëndes propozimin për hapjen e kufijve pa test PCR. Uroj që Qeveria e RMV ta miratojë këtë propozim”.

“Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit, 73 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, janë bërë 654 testime, pozitiv kanë rezultuar 41 ndërsa fatkeqësisht kemi 2 jetë të humbura”.

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3460960687284120

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...