Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj: Mbi 550 specializantë do të subvencionohen nga qeveria

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, bën të ditur se mbi 550 specializantë të cilët janë vetëfinancuar do të futen në listë për subvencionim nga ana e Qeverisë së Kosovës, njofton Insajderi.

Përmes një konference për medie, Zemaj tha se ky vendim është marrë në mënyrë që mos të lejohet që mjekët e rinj të mbesin pa specializim dhe të ikin jashtë vendit.

“Kjo mbështetje financiare për specializantet bëhet për të siguruar siguri dhe stabilitet për specializantët. Nga tani fokusi i tyre do të jetë në arritjen e shkathtësive”, u shpreh ai.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Tutje, Zemaj bëri të ditur se gjatë muajit shkurt vaksina anti-covid do të vijë në Kosovë.

Ai tha se procesi i përgatitjes për ardhjen e vaksinave ka përfunduar.

Postime të ngjashme

10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

Zeinah Salahi, drejtoreshë e USAID-it në Kosovë

D V

Kurti thërret mbledhje të qeverisë për në orën 13:00

D V

Arrijnë në Morinë trupat e pajetë të dhjetë viktimave të aksidentit tragjik në Koraci

D V

Fabrizi: Dialogu me Kosovën, kyç për pranimin e Serbisë në BE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...