Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj-mjekëve të QKUK-së: Rriteni produktivitetin në punë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot ka takuar drejtorët e Klinikave të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Gjatë këtij takimi, Zemaj ka kërkuar nga ta që ta rrisin më shumë produktivitetin dhe llogaridhënien në punë.

Tutje, Zemaj ka thënë se nuk do të lejojë që asnjë mjekë në Kosovë të mbetet pa punë.

“Tash këmi hyrë në një fazë tjeter. Në atë të njohjes së virusit dhe të trajtimit të tij. Shërbimet shpresojë që do të kthehen gradualisht. Unë kam kërkuar nga drejtori i SSHKUK’së që ë kemi ngritje të performancës. Ka tejkalim të kompetencave. Për çfarë qëllime bëhen këto, unë nuk e di. Do t’i trajtojmë të gjitha një nga një”, ka deklaruar Zemaj./Express

Postime të ngjashme

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

N E

Vjosa Osmani për ‘The Irish Times’: Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid

N E

BE: Dialogu duhet të jetë prioriteti më i rëndësishëm i Kosovës

N E

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...