Kosovë

Zemaj-mjekëve të QKUK-së: Rriteni produktivitetin në punë

Zhurnal Ads

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot ka takuar drejtorët e Klinikave të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Gjatë këtij takimi, Zemaj ka kërkuar nga ta që ta rrisin më shumë produktivitetin dhe llogaridhënien në punë.

Tutje, Zemaj ka thënë se nuk do të lejojë që asnjë mjekë në Kosovë të mbetet pa punë.

“Tash këmi hyrë në një fazë tjeter. Në atë të njohjes së virusit dhe të trajtimit të tij. Shërbimet shpresojë që do të kthehen gradualisht. Unë kam kërkuar nga drejtori i SSHKUK’së që ë kemi ngritje të performancës. Ka tejkalim të kompetencave. Për çfarë qëllime bëhen këto, unë nuk e di. Do t’i trajtojmë të gjitha një nga një”, ka deklaruar Zemaj./Express

Postime të ngjashme

Kosovë/ ​1 viktimë dhe 62 raste të reja me Covid-19

admin

Hasani: UÇK-ja u bë faktori vendimtar në arritjen e Çlirimit të Kosovës nga okupimi shekullor i Serbisë

D XH

Zelanda e Re lehtëson rregullat për maska

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...