Kosovë

Zemaj: Në rast se rritet infeksioni mund të kthehet testi PCR në kufij me Maqedoninë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të hynë në Kosovë pa testin PCR si dëshmi se nuk janë të infektuar nga virusi COVID-19.

Por, sipas ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, kjo mund të ndryshojë në rast se vërehen rastet në rritje të infeksionit.

Zemaj ka bërë apel për të dy vendet që të kenë kujdes.

“Ju bëjmë thirrje qytetarëve të të dyja vendeve, të jenë të kujdesshëm, t’i përmbahen rekomandimeve dhe të udhëtojnë në shtetet e ndërsjella, nëse e kanë të domosdoshme”, ka shkruar ndër tjerash Zemaj.

Më 12 tetor hynë në fuqi vendimi që të hapen kufirit në mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut pa qenë i obligueshëm testi PCR.

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3482257215154467

Postime të ngjashme

Kosova pranon donacion 1.5 milionë euro për të blerë teste PCR

admin

“DailyNews.mk” Analizë e Raportit të progresit / BE-ja lavdëron Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, kritikon shtetet tjera të Ballkanit

Bexhet Musliju

Ish-pjesëtari i UÇK-së rikthen flamurin kombëtar në kullën e vrojtimit në Koshare

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...