Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj: Nuk do të ketë lirim të masave, ata që shkelin ligjin të dënohen

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se vaksinat antiCOVID pritet të arrijnë në Kosovë në muajin shkurt.

Zemaj ka shtuar se janë duke punuar intensivisht në këtë aspekt.

“Jemi duke punuar intensivisht, e mira është që kemi siguruar zinxhirin e ftohjes, dhe sigurisht që vaksinat e para pritet të arrijnë në muajin shkurt”, ka thënë Zemaj.

Zemaj ka folur edhe për tubimet partive politike dhe moszbatimin e masave antiCOVID.

“Partitë politike organizojnë takime, njerëzit duhet të kenë kujdes dhe çdo pjesëmarrje përtej numrit të caktuar bëhet objekt i dënimit. Çdo kush të ketë kujdes për vetveten të mos bëhet pjesë e shkeljes së ligjit”, shtoi Zemaj.

I pyetur nga gazetarët se a pritet të ketë ndonjë lirim të masave, Zemaj tha se nuk pritet të ndodh tani për tani

“Nuk mund të ja lejojmë vetës komoditetin që të shkojmë në lirimin e ndonjë mase të caktuar, që mund të prishte stabilitetin e rasteve dhe pandemisë”, tha Zemaj.

Postime të ngjashme

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...