Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj: Pacientëve po u ofrohen shërbime cilësore

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar specializantët në Klinikën Stomatologjike.

Zemaj me këtë rast ka thënë se kjo qendër është ndër më ta avancuarat në rajon ku ofrohen shërbime cilësore për të gjithë qytetarët, raporton E.O.

Sipas tij, edhe pse në kohë pandemia në Klinikat e QKUK-së trajtimi i pacientëve nuk ka munguar.

“Ajo çka pamë kjo është ndër qendra më të avancuar në rajon dhe me kuadrot e reja qytetarët do të marrin shërbime cilësore dhe në kohë”.

Drejtori i kësaj Klinike, Shefqet Mrasori tha se për ta është nder dhe kënaqësi për mbështetjen që po iu jep ministri në këtë periudhë.

Përderisa ushtruesi i detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, tha se kërkohet angazhim më i madh që kuadrot e reja të përgatiten në mënyrë sa më të mirë të mundshme.

Postime të ngjashme

Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

D V

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

Tiketat ngjitëse përplasin ministrin Aliu me deputetin Lekaj

D V

Zjarret në Kosovë, ministri Mehaj apel qytetarëve: Denonconi keqbërësit

D V

Zyrtari i Vetëvendosjes konfirmon Arben Vitinë kandidat për të parin e Prishtinës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...