Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore – përfshihet edhe gastronomia

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar shtrëngim të masave pas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, njofton Insajderi.

Zemaj njoftoi se këto masa do të jenë të ndara në dy faza, duke përfshirë edhe sektorin e gastronomisë.

Zemaj këto deklarata i ka bërë pas vizitës në Burgun e Lipjanit.

Ai tha se menaxhimi sa i përket situatës me COVID është i mirë dhe në Burgun e Lipjanit nuk ka të infektuar me koronavirus.

“Ne po ashtu do t’i furnizojmë të burgosurat me barna dhe shërbime të tjera”, tha Zemaj.

I pari I Ministrisë së Shëndetësisë foli edhe sa u përket masave dhe tha se do të ketë shtrëngim të masave në dy faza ditore, edhe sa i përket gastronomisë.

Postime të ngjashme

Nga këto komuna janë 587 rastet e reja me COVID-19

S.B.

Pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave, reagon Haradinaj- Stublla

S.B.

BE: Dialogu për 10 vjet ka sjellë ndryshime të qarta

S.B.

Kurti: Qeveria e re nuk do t’i ketë më pak se 5 ministre

S.B.

Haradinaj pas raportimeve për blerjen e votave kërkon të merren masa ndaj manipuluesve

S.B.

Hoti uron 8 marsin, ditën e gruas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...