Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zemaj: Shëndetësia s’ishte prioritet i qeverive të kaluara

Ministria e Shëndetësisë sot ka ndarë mirënjohje për personelin shëndetësor për ballafaqimin me pandeminë COVID-19.

Ministri në detyrë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeveritë e kaluara që nuk kanë vendosur prioritet shëndetësinë.

“Ne si ministri kemi bërë aq sa kemi mundur jo maksimalisht edhe pse shëndetësia nuk ka qenë prioritet i Qeveritë e kaluara. Qëllimi ynë i përbashkët është që asnjë mjek mos të mbetet në rrugë. Sot ndihëm i emocionuar  që po japim disa mirënjohje. Shfaqim nderimin tonë për ata që humbën jëtën duke mbrojtur qytetarët si punonjës të shëndetësisë së Republikës së Kosovës.

Doktor Sali Ahmeti, Arvër Demiri, Bahri Thaci, Haki Thaci, Rukije Mehmeti, Naim Kuci ishin disa nga ata që morën mirënjohje.

Postime të ngjashme

Hoti për dialogun me Serbinë: Njohje reciproke, sovraniteti dhe integriteti i Kosovës të panegociueshme

S.B.

Osmani pas takimit me Lajçakun: Nuk diskutojmë për kufijtë, në dialogun me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

S.B.

46 pacientë me coronavirus në Spitalin e Pejës, 36 në oksigjeno-terapi

S.B.

8,026 raste aktive me coronavirus në Kosovë

S.B.

Lugina e Preshevës, 29 vjet qëkur shqiptarët kërkuan bashkim me Kosovën

S.B.

Osmani pret Lajçakun

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...