Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zendeli: Problemi qëndron te BDI-ja e jo te shumica qeveritare

Shkup, 26 shkurt – Zhurnal.mk – Nuk ka problem në shumicën qeveritare, deklaroi deputeti i Lëvizjes BESA dhe një nga nënkryetarët e Kuvendit, Fadil Zendeli.

Ai deklaroi se problem ka në grupin e deputetëve të BDI-së dhe konsideron se partia duhet në një afat logjik të gjejë zgjidhje për të.

Deputeti potencoi se Lëvizja BESA ka vërejtje për shpërndarjen e projekteve nga kultura dhe se ministrja e Kulturës, Irena Stefoska, nuk është konsultuar me zëvendës ministrin e Kulturës lidhur me to. Ata kërkojnë nga kryeministri rishpërndarje të mjeteve për përkrahje të projekteve në sferën e kulturës.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...