Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zëvendës Ministri i MPB-së, Nazim Bushi realizoi takim pune me Zëvendës Shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup z.Xhefri Golldstajn

Shkup, 21 tetoor, Zhurnal.mk – Zëvendës Ministri Bushi falemnderoi z.Golldstajn për bashkëpunimin e suskesshëm dhe të frytshëm shumëvjeçar ndërmjet MPB-së dhe Misionit të OSBE-së, bashkëpunim i fokusuar në fushën e rreziqeve transnacionale, profesionalizimin e mëtutjeshëm dhe një punë demokratike policore, përcjell Zhurnal.mk.

Z.Golldstajn i dëshiroi një mandat të suksesshëm Zëvendës Ministrit Bushi dhe i theksoi projektet e përbashkëta të implementuara këtë vit. Në kuadër të planeve për të ardhmen, Zëvendës Ministri Bushi e paraqiti iniciativën për takime bilaterale, trilaterale dhe rajonale të zëvendës ministrave me qëllim diskutimin e sfidave në aspekt të sigurisë me të cilat ballafaqohemi si dhe forcimin e bashkëpunimit rajonal.

Bashkëbiseduesit e përsëritën impenjimin e tyre për vazhdimin e bashkëpunimit të koordinuar dhe intensiv në procesin e profesionalizimit të policisë.

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...