Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Zëvendëskryetari i Samsungut dënohet me dy vjet e gjysmë burgim

Gjykata e Lartë e Seoulit e ka dënuar zëvendëskryetarin e Samsung Electronics, Jay Y. Lee, me dy vjet e gjysmë burgim, njofton agjencia Reuters.

Lee 52-vjeçar ishte dënuar se i kishte dhënë mito një ndihmësi të ish-presidentes së Koresë së Jugut, Park Geun-hye dhe u burgos në vitin 2017. Por dënimi u reduktua dhe u kthye në dënim me kusht pas apelit. Mirëpo, Gjykata Supreme e ktheu rastin sërish te Gjykata e Lartë e Seolit, që mori vendim të hënën për ta dënuar Lee-n me dy vje e gjysmë burgim.

Postime të ngjashme

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...