Agjencia Zhurnal.mk

Zgjedhje2020
Florin Besimi: Çdo ditë në Kuvend do të jem zëri i qytetarit

Florin Besimi është kandidat për deputet në zonën zgjedhore numër 6, nga BDI, për zgjedhjet e parakohshme kuvendare në Maqedoninë e Veriut. Telegrafi Maqedoni, deri në fund të fushatës do të bëjë intervista me përfaqësues të listave të partive politike kryesore në vend për të kuptuar qëllimin dhe idenë se

Më tepër.. »
Maqedoni
Skender Reshepi-Zejd në Studeniçan prezantoi programin zgjedhor

Shkup, 8 korrik, Zhurnall.mk – Skender Reshepi-Zejd, bartës liste në njësi zgjedhore numër një, sonte mbajti tubim qendror të koalicionit fitues në komunën e Studeniçanit, ku para banorëve prezantoi programi zgjedhor dhe masat që do të ndërmerren gjatë qeverisjes në drejtim të sigurimit të mirëqenies shqiptare, njoftuan nga Shtabi Zgjedhor

Më tepër.. »
Maqedoni
Mickoski: Zaev flet për federalizimin e Maqedonisë

Shkup, 8 korrik – Realiteti në të cilin tani jetojnë qytetarët është i vështirë, torturues dhe kjo kënetë politike me shumë padrejtësi dhe poshtërim, tha nga tubimi në Dojran, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski. “Ky është ai momenti, ky është kryqëzimi ku duhet të zgjedhim rrugën e duhur. A do

Më tepër.. »
Maqedoni
Zaev: NATO është potencial serioz për firmat në vend

Prilep, 8 korrik – Mbështetjen prej 70 milionë euro që në nivel vjetor shteti në mënyrë të barabartë ua jepte si kompanive të huaja, ashtu edhe kompanive private në vend, nuk do të ndërpritet as në periudhën e ardhshme, paralajmëroi bartësi i listës së kandidatëve për deputetë i koalicionit “Mundemi”

Më tepër.. »
Zgjedhje2020
Kreshnik Bekteshi: Energji e pashterur e misionit fitues

Shkup, 8 korrik – Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është i fokusuar vetëm tek kryeministri shqiptarë por edhe në shumë sfera të tjera me qëllimin parësorë që qytetarët të përfitojnë nga suksesi ekonomik, punësimi i më shumë njerëzve , pagat më të mira dhe të kenë standard jetese më të

Më tepër.. »
Maqedoni
Gashi: Bashkërisht bëjmë kthesën e madhe për shqiptarët

Kërçovë, 8 korrik, Zhurnal.mk – Lideri i Alternativës Afrim Gashi në fjalimin që ka mbajtur gjatë tubimit në Kërçovë, ka porositur që të shfrytëzohet maksimalisht koha e mbetur deri në zgjedhje, për të bindur qytetarët që të dalin në votime. Ai u shpreh se, duhet të shfrytëzohet çdo moment “që

Më tepër.. »
error: Content is protected !!