Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Zgjedhjet e 2021/Kryemadhi deklaroi se LSI do të jetë forcë e parë, ja kush është ekipi drejtues për Durrësin-EMRAT

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zyrtarizuar strukturën drejtuese dhe shtabin drejtues së fushatës të zgjedhjeve të 25 prillit në Durrës.

Kështu, Kontjana Kuçi, është zgjedhur kryetare e degës së LSI në Bashkinë e Durrës, Eno Karapici, kontabilist, i cili është qytetar i vjetër i qytetit të Durrësit, është zgjedhur nënkryetar së bashku me Bujar Dhimon.

Ndërkohë Ervis Vata do të jetë Sekretar i Përgjithshëm, i cili do të drejtojë pjesën organizative dhe strukturore të të gjithë LSI-së në Bashkinë Durrës.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në takimin që pati një ditë më parë më Kryesinë e kësaj partie në Durrës deklaroi se LSI do të dalë forcë e parë, ndërsa paralajmëroi kryeministrin Edi Rama se do të “thyejë hundët” nëse tenton të manipulojë votën e qytetarëve.

Ekipi i ri drejtues i Bashkisë së Durrësit:

Kontjana Kuçi, kryetare e LSI Bashkia Durrës

Bujar Dhima, nënkryetar i LSI Bashkia Durrës

Eno Karapici, nënkryetar i LSI Bashkia Durrës

Ervis Vata, Sekretar i Përgjithshëm i LSI Bashkia Durrës

Postime të ngjashme

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

T E

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...