Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ letër drejtorisë së gjendjes civile për adresat e banesave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i ka dërguar letër Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile, pas ankesave të qytetarëve për ndërrim adresash.

Pyetjet e KQZ në letër ishin të tilla si: në cilën datë është nxjerrë ekstrakti i popullsisë, cili shtë kriteri i ekstraktit të popullsisë së qarkut etj.

KQZ ngre pyetje nëse ekziston mundësia që zgjedhësit në jenë në listat e një qarku për efekt të zgjedhjeve.

Gjithashtu, KQZ ngre pyetje nëse mund t’i vihet apo jo në dispozicion të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, produkti përfundimtar i projektit të popullimit të adresave etj.

Postime të ngjashme

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

Aksident i rëndë në afërsi të Durrësit, plagosen 3 adoleshentë dhe shoferi

T E

Si shpërndahen mandatet me opozitën e ndarë?

T E

Celibashi: 8 marsi, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

T E

19 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

T E

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...