Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Zgjedhjet”, KQZ kërkon informacion mbi numri e pasaportave dhe ID që u ka kaluar afati

Kur në ndajnë rreth 60 ditë kohë që nga data e zgjedhjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë kërkesë Drejtorisë së Gjendjes Civile për ID e zgjedhësve.

Me anë të një shkrese drejtuar Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile KQZ kërkon informacion mbi numrin e pasaportave dhe ID që u ka kaluar afati.

LETRA:

Kërkohet informacion mbi numrin e kartave të identitetit dhe pasaportave të cilave u ka skaduar afati

Drejtuar:  Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile

Adresa: Rr. Sermedin Said Toptani, Tiranë

I nderuar Z. Doracaj

Lutemi të na vini në dispozicion numrin e votueseve të cilëve u ka skaduar afati i shfrytëzimit të kartës së identitetit dhe pasaportës deri ditën të cilën do ti ktheni përgjigje kësaj kërkese.

Gjithashtu nëse është e mundur të na informoni se sa mund të jetë numri i realizimit të kërkesave të zgjedhësve për rinovim të kartës së identitetit dhe/ose pasaportës deri në datën 25 Prill 2021.

Duke ju falënderuar për bashkëpunimin, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve:

Ilirjan CELIBASHI

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...