Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

ZGJEDHJET LOKALE / “ASH” Asaf Ademi apo Arben Taravari, “BDI” Nevzat Bejta kandidat për kryetar komune Gostivar ?

Gostivar, 27 shkurt, Zhurnal.mk – Zgjedhjet lokale që pritet të mbahen brenda këtij viti, kanë filluar që t’i nxisin partitë politike në vend për kalkulimet e tyre të brendshme në kandidaturat e mundshme për kryetar komune.

Sipas të gjitha parashikimeve dhe opinionit publik dhe anketimeve interne, kandidati i BDI-së për komunën e Gostivarit, pritet të jetë ish-kryetari, Nevzat Bejta, ndërsa në anën tjetër, kandidatët e mundshëm të opozitës shqiptare në Gostivar, pritet të jenë ish-ministri i Kulturës i Alternativës, Asaf Ademi ose kryetari aktual i komunës, Arben Taravari, përcjell Lajm.

Matjet e brendshme interne partiake, thonë se përkrahje të fuqishme në terren po gëzon edhe ish-ministri i Kulturës, Asaf Ademi, por deri më tani askush nga opozita shqiptare nuk ka deklaruar mbi këtë propozim. Se cili nga kandidatët Arben Taravari apo Asaf Ademi, do të jetë kandidat i opozitës shqiptare në Gostivar, kjo gjë pritet të konkretizohet brenda muajit mars.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...