Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zgjedhjet në Kosovë/ Afërsisht 6 mijë pako me fletvotime nga Diaspora

Në KQZ deri ditën e djeshme kanë arritur nga Diaspora 5 mijë e 754 pako me fletvotime.

Kryeshefi i sekretariatit, Burim Ahmetaj në mbledhjen e sotme të KQZ-së, tha se në këto pako nga jashtë Kosovës mund të ketë më shumë fletvotime.

Ahmetaj ka treguar se këtë pako po mbahen në Ministrinë e Infrastrukturës me një siguri të lartë, derisa ka shtuar se më 14 shkurt në ditën e zgjedhjeve, këto pako do të dërgohen në QNR për trajtim dhe numërim.

Ndërsa, anëtari i KQZ, Alim Rama nga VV ka propozuar që të futet në rend dite shqyrtimi që pranimi i pakova nga jashtë Kosovës të bëhet deri në ditën e shtunë, një ditë para zgjedhjeve. Megjithatë, nuk ka kaluar ky propozim.

Postime të ngjashme

PDK akuzon Qeverinë për bllokim të Kosovës në aspektin ndërkombëtar

D V

Komuna e Prishtinës e gatshme të përballoj valën e re të COVID-19, shprehet kundër mbylljes

D V

Presidentja Osmani dorëzon medaljen post-mortem për Beau Biden

D V

I nxehti afrikan, sot temperatura të larta në vendin tonë

D V

Ardhja e bashkatdhetarëve, fluks i madh i veturave në pikat kufitare – te Dheu i Bardhë kolona e gjatë deri në 1500 metra

D V

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...