Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zgjedhjet në Kosovë, reagon ambasada e SHBA: Inkurajuese që morën pjesë kaq shumë qytetarë

Ambasada e SHBA në Prishtinë përshëndet procesin zgjedhor të mbyllur në ora 19:00.

Përmes një postimi në Twitter, ambasada e cilëson inkurajuese aktin e qytetarëve që pavarësisht motit të keq dhe pandemisë, zgjodhën të shprehnin vullnetin e tyre.

“Inkurajuese kur sheh kaq shumë qytetarë që dalin të votojnë paqësisht sot, pavarësisht nga moti dhe pandemia.

Tani është e rëndësishme për ti dhënë kohë KQZ dhe institucioneve të tjera që të numërojnë votat“, shkruan ambasada amerikane.

Postime të ngjashme

10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

Zeinah Salahi, drejtoreshë e USAID-it në Kosovë

D V

Kurti thërret mbledhje të qeverisë për në orën 13:00

D V

Arrijnë në Morinë trupat e pajetë të dhjetë viktimave të aksidentit tragjik në Koraci

D V

Fabrizi: Dialogu me Kosovën, kyç për pranimin e Serbisë në BE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...