Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Zgjedhjet në parti, lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në Tiranë

Anëtarët e Partisë Demokratike në Tiranë nuk kanë përjashtuar asnjë kandidat për deputet me të cilët kjo parti do të garojë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në asnjë prej njësive të Tiranës, dhe degëve të Vorës, Kamzës, Kavajës e Paskuqanit nuk ka pasur kandidatë që kanë mbledhur 20% të anëtarësisë së asaj zone, për tu skualifikuar.

Me votimin në Tiranë, PD mbylli fazën e dytë të zgjedhjes së kandidatëve për deputetë nga anëtarësia. Tani lista e të gjithë kandidatëve të kualifikuar në gjithë Shqipërinë do të vlerësohet nga Komisioni i Përzgjedhjes mbi bazë të votave që mund të sjellin dhe imazhin publik që kanë. Lista e plotë e kandidatëve për kandidat-deputet në Tiranë është:

Dega Tirana 1

Aldo Bumçi

Bislim Ahmetaj

Blerina Zylfo

Enno Bozdo

Izet Hysa

Lili Sula

Ramazan Shushku

Dega Tirana 2

Adrian Tufina

Agim Parllaku

Basir Çollaku

Blerina Banushi

Blerina Brovina

Florjon Mima

Ivi Kaso

Majlinda Prendi

Mirela Tabaku

Sokol Allaraj

Dega Tirana 3

Aida Shehu

Alfred Pllumbi

Andrin Tahiri

Çlirim Gjata

Ledia Sula

Ledor Marku

Dega Tirana 4

Erzen Breçani

Gent Strazimiri

Klaudia Neziraj

Mark Uka

Mirgen Zaçellari

Sokol Preçi

Dega Tirana 5

Agron Shehaj

Akil Kraja

Aleksander Biberaj

Arben Kashahu

Besmira Manaj

Besmira Petriti

Dorjan Teliti

Durim Kraja

Edlira Beqiri

Endrin Gjipali

Genc Pollo

Gert Bogdani

Lediana Fratari

Teuta Starova

Dega Tirana 6

Eduard Hajko

Fatbardh Kadilli

Ina Zhupa

Klodiana Shala

Majlinda Zoça

Ornelda Zefi

Shpetim Agolli

Dega Tirana 7

Albana Vokshi

Alfred Rushaj

Artan Pogoni

Eda Shuli

Erald Shulla

Erges Eskiu

Etion Kapedani

Julian Deda

Renald Rista

Sami Koçeku

Taulanda Jupi

Zak Topuzi

Dega Tirana 8

Anila Jani

Arta Sakja

Eni Kasmi

Gentjan Muça

Ilir Pilku

Jorida Tabaku

Nderim Horeshta

Tomorr Alizoti

Uran Abazi

Vehap Kola

Dega Tirana 9

Alfred Pjetri

Arben Ristani

Grida Duma

Hasan Cani

Ilirjan laçi

Robert Budina

Zamira Bushati

Dega Tirana 10

Belind Këlliçi

Eduard Kelmendi

Enkeleida Sallaku

Ervin Minarolli

Ilir Stojku

Irsida Shehi

Mateo Spaho

Nada Kallçiu

Sebastiana Bytyçi

Zhaneta Ndregjoni

Dega Tirana 11

Ahmet Prençi

Orjola Pampuri

Suada Vathi

Vebina Resuli

Dega Tirana 12

Ethem Aga

Forcim Kola

Gazmend Dibra

Dega Tirana 13

Emri Vata

Eldona Sipri

Klodian Luzi

Dega tirana 14

Besim Kuka

Migena Kazdeda

Tahsim Mema

Dega Tirana 15

Halim Kosova

Petrit Sudi

Vath Tabaku

Dega Tirana 16

Eduart Rexha

Festim Maqinaj

Flamur Noka

Ilir Zmalaj

Minushe Lazaj

Dega Rrogozhinë

Agron Kaja

Eqerem Deliu

Shkelqim Kalemi

Sokol Gosa

Tomor Ballabani

Vladimir Manushi

Dega Vorë

Ardian Xhakoni

Fiqiri Ismaili

Hysni Mara

Isuf Demirxhiu

Ymer Marku

Dega Kamëz

Alfred Halilaj

Bilbil Bajraktari

Dhimiter Vata

Munir Shehu

Tomorr Kotarja

Xhelal Mziu

Ylber Vata

Dega Kavajë

Andi Lila

Fisnik Qosja

Mirazh Shkodra

Shkelqim Hoxha

Suzana Arkaxhiu

Përparim Çaça

Dega Paskuqan

Agron Hajdarkola

Armend Gjana

Havzi Ahmati

Fatos Rexha

Flamur Hoxha

Xhelil Koleci

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...