Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zgjedhjet në PDK: Djali i Xhavit Halitit shpërndan një foto të Gent Cakajt

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendimin për mbajtjen e Konventës për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë më 3 korrik 2021, ditë e shtunë.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vetë PDK’ja nëpërmjet një komunikate në medie, duke njoftuar se kanë filluar përgatitjet për organizimin e Konventës për zgjedhje të brendshme.

Emra të shumtë janë përfolur si kandidatë potencial, ndërkohë që njëri prej tyre është edhe Gent Cakaj, ish-Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë.

Djali i njërit prej anëtarëve të Kryesisë së PDK-së ka shpërndarë foton e tij në rrjetin social Facebook pak orë pasi u bë i ditur lajmi për zgjedhje të brendshme.

Granit Haliti, djali i deputetit Xhavit Haliti, ka shpërndarë foton e Cakajt.

Po ashtu, Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka qenë në mesin e emrave më të përfolur për t’u vendosur në krye të PDK’së, subjekt politik ky që shpalli zgjedhjet e brendshme më 3 korrik, ndonëse nuk u bë publik asnjë kandidat.

Postime të ngjashme

Ananasi është e vetmja frutë që mund të hahet pas vaktit!

D V

Ambasadorja sllovene: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve

D V

COVID-19, 366 raste aktive në Kosovë

D V

Bashkatdhetarët për në Kosovë, pritjet në pikë-kalimin kufitar Merdare deri në tri orë

D V

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

D V

Konjufca: Ndajmë dhembjen dhe keqardhjen e thellë me Turqinë mike për jetët e humbura

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...