Shqipëri

Zgjidhet kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë

Zhurnal Ads

Vincenzo Del Monaco, do të jetë kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në Twitter, nga përfaqësuesit italianë.

“Një “fat i mirë” shumë italian për Ambasadorin Vincenzo Del Monaco, Shefi i sapoemëruar i OSCE në Shqipëri. Flamuri i Italisë ju uron suksesin më të mirë në sfidën tuaj të ri, për të mirën e agjendës së reformave të qeverisë shqiptare dhe popullit shqiptar”, thuhet në mesazhin e përfaqësisë italiane në OSBE-së.

Kujtojmë se kreu i OSBE në Tiranë ka qenë ambasadori Bernd Borchardt, i cili u largua nga vendi ynë pas mandatit 4 vjeçar.

Postime të ngjashme

Cakaj takon kreun e Medvegjës, flasin për gjendjen e rëndë të shqiptarëve atje

T E

Debati për viktimat nga covid, Basha replikon me Ramën: Ne kemi detyrë të shpërndajmë të vërtetën

S.B.

Fier/ Rrëzohet rrapi shekullor, dëmtohen 4 makina

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...