Maqedoni

Zhan Mitrev heq dorë nga i biri

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator – “Ai nuk është djali im,” tha kirurgu i zemrës Jean Mitrev për A1 pas raportimit se 25-vjeçari Filan Mitrev ishte arrestuar nëntorin e kaluar për komplotin e një sulmi terrorist në objektet kryesore në të gjithë Gjermaninë dhe kishte siguruar kimikate për prodhimin e bombave për operacionin.

Nga kjo deklaratë e pronarit të klinikës “Zhan Mitrev” mbetet e paqartë nëse ai hoqi dorë nga djali i tij apo mohon plotësisht ndonjë lidhje me personin që dyshohet të jetë pjesë e një organizate terroriste.

Dy turq (njëri 21 vjeçar, tjetri 22 vjeçar) u arrestuan në operacion, si dhe 24 vjeçari Mitrev, i cili tani është i akuzuari i parë. Në aktakuzë thuhet se Filan Mitrev akuzohet për një akt të rëndë dhune që kërcënon shtetin, shkelje të Ligjit për armët ushtarake dhe sulme.

Postime të ngjashme

Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi është dekoruar me “Urdhrin e Yllit të Italisë”

Z H

Zaev-Pahor: Sllovenia vazhdon ta mbështet plotësisht Maqedoninë e Veriut në progresin dhe anëtarësimin e plotë në BE

T E

Wizzair suspendon 50 fluturime nga vendet e ish Jugosllavisë, më së shumti në Shkup

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...