Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zhan Mitrev heq dorë nga i biri

Shkup, 11 shtator – “Ai nuk është djali im,” tha kirurgu i zemrës Jean Mitrev për A1 pas raportimit se 25-vjeçari Filan Mitrev ishte arrestuar nëntorin e kaluar për komplotin e një sulmi terrorist në objektet kryesore në të gjithë Gjermaninë dhe kishte siguruar kimikate për prodhimin e bombave për operacionin.

Nga kjo deklaratë e pronarit të klinikës “Zhan Mitrev” mbetet e paqartë nëse ai hoqi dorë nga djali i tij apo mohon plotësisht ndonjë lidhje me personin që dyshohet të jetë pjesë e një organizate terroriste.

Dy turq (njëri 21 vjeçar, tjetri 22 vjeçar) u arrestuan në operacion, si dhe 24 vjeçari Mitrev, i cili tani është i akuzuari i parë. Në aktakuzë thuhet se Filan Mitrev akuzohet për një akt të rëndë dhune që kërcënon shtetin, shkelje të Ligjit për armët ushtarake dhe sulme.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...