Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës së vjetër

Zhelinë, 1 tetor – Zhurnal.mk – Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40 nxënës të shkollës fillore “Luigj Gurakuqi” të Leshnicës se poshtme, do ta bojkotojnë ditën e parë të shkollës. Arsyeja është shkolla e vjetër.

Prindërit gjate ditës se sotme kanë protestuar duke kërkuar një shkollë te re pasi qe objekti është një barakë nga viti 1976, dhe çatia është me pllaka asbesti qe janë kancerogjene. Ata thonë se pa një shkollë te re ata nuk do i leshojnë fëmijët në shkollë, ndërsa akuzojnë komunën se kërkesen e tyre se kanë marrë parasysh.

Drejtori i shkollës Zeqir Memeti e pranon se faktin se shkolla është e vjetër por thotë se i plotëson te gjitha kushtet dhe janë marrë te gjitha masat qe parashihen ne pandemi./TV21

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...