Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zhernovski do të pozicionohet si drejtor tek Hekurudhat-Infrastruktura

Shkup, 26 tetor – Ish-kryetari i Komunës Qendër dhe ish zv.ministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski pritet të drejtojë një nga ndërmarrjet publike më të rëndësishme, bëhet fjalë për Ndërmarrje Publike “Infrastrukurës Hekurudhore”.

Aktualisht kjo ndërmarrje drejtohet nga Festim Halili nga BDI. Pritet që javët e ardhshme, Qeveria ta propozojë te Bordi Drejtues i Infrastrukturës dhe Hekurudhave të Maqedonisë për t’u zgjedhur Andrej Zhernovski për drejtor.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...