Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Cristiano Ronaldo ka ndryshuar pallatin ku ka jetuar, pasi që disa dele që ishin afër vendit ku jetonte vazhdonin ta zgjonin gjatë natës, por edhe herët në mëngjes.

Ylli i Manchester Unite, Cristiano Ronaldo dhe familja e tij kanë ndërruar shtëpi pasi dele e fryrë i zgjonte ato.

Nënshkrimi i ri i Manchester United, i cili e pëlqen pushimin sidomos mes ndeshjeve, është zhvendosur nga një shtëpi me shtatë shtretër në një tjetër shtëpi.

Një ekip sigurie kishte dërguar legjendën e Man Utd dhe familjen e tij në një shtëpi prej 6 milionë funte dhe 23 hektarë pas kthimit të tij në United.

Por sulmuesi, partnerja Georgina Rodriguez dhe katër fëmijët e tyre u larguan pas më pak se një jave për shkak të zhurmave nga dele, por edhe frikës së sigurisë.

“Ndërsa prona është e bukur dhe e vendosur në fusha të kodrinave dhe pyje, ishte gjithashtu pranë deleve të cilat janë shumë të zhurmshme herët në mëngjes”.

“Ronaldo është një profesionist i vërtetë që mendon shumë për pushimin dhe rimëkëmbjen pas ndeshjeve, kështu që u vendos që ishte më mirë nëse ai dhe familja e tij do të shpërnguleshin”, ka thënë një burim për gazetën.

Shtëpia e re, në Cheshire, ka një pishinë, dhomë kinemaje dhe garazh për katër makina. Ka kamera, porta elektrike dhe patrullohet nga rojet.

Related posts

Dizajni unik i kompanisë Puma për fanellat e treta të 10 klubeve evropiane nuk pritet mirë nga tifozët

D V

Pesë yje të Manchester United janë ‘të pakënaqur’ me Ole Gunnar Solskjaer – dalin prapaskenat nga Old Trafford

D V

Juventusi mund të ketë pesë mungesa përballë Napolit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More