Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Zhurnal jozyrtarisht mëson / Altrim Mamuti ambasador në Kinë

Shkup, 30 tetor, Zhurnal.mk – Me formimin e qeverisë së re edhe pse ishin caktuar tashmë një pjesë e madhe e ambasadorëve nëpër botë, duket se ambasadori i emëruar për në Kinë, Xhemail Cupi që ishte nga rradhët e Alternativës është tërhequr nga pozita para se të merr detyrën, mëson Agjencia e lajmeve Zhurnal.

Kështu, në vend të tij Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht mëson se pritet që të emërohet Altrim Mamuti nga Tetova nga rradhët e Lëvizjes Besa.

Mamuti tashmë ka marrë dritën jeshile nga partia kurse pritet që i njejti të emërohet nga qeveria dhe të vazhdojë procedurën.

Ndryshe, ai është me profesion aktor në teatrin e Tetovës dhe një kohë ishte kryetar dege i Aleancës për Shqiptarët e më pas kaloi tek Lëvizja Besa.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...