Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zhurnal mëson: Aleksandar Dashtevski i VMRO-së do të jetë kryetari i ri i KSHZ-së

Shkup, 11 janar – Zhurnal.mk – Aleksandar Dashtevski dhe Boban Stojanoski, deputet aktual janë dy propozimet të VMRO-DPMNE-së opozitare për kryetar dhe anëtar në Komisionin Shtetëror Zgjedhor, informon Zhurnal.

Nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa kanë propozuar Krenar Llogën, derisa nga LSDM-ja për anëtarë janë propozuar Janake Vitanovski, Boris Kondarko si dhe njëri prej Oliver Ristovskit dhe Ljupka Guguçevska. Këto dy të fundit janë në balotazh.

Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht mëson se kryetar i ri i KSHZ-së do të zgjedhet Aleksandar Dashtevski, i kandiduari i parë në listë.

BDI-së do t’i takojë nënkryetari i KSHZ-së. LSDM-ja do të ketë tre anëtarë, ndërsa VMRO-ja kryetarin dhe një anëtarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pendarovski për propozimin e Osmanit: Nuk ka nevojë të ndryshohet asgjë në Kushtetutë

Z H

Spasovski në takim me shefat e sektorëve për punë të brendshme dhe punë kufitare

Z H

843 raste të reja me Covid në Maqedoni, vdesin 11 pacientë

Z H

Ministri Mariçiq nënshkroi rregullore për rritjen e pagave të policisë gjyqësore

Z H

Debat publik: Nevojitet vullnet më i madh politik për zbatimin e Strategjisë për barazi gjinore

Z H

Nga BB-ja 37 milionë euro shtesë në Projektin për lidhje përmes rrugëve lokale

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...