Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zhurnal mëson / Artan Grubi lut Zoran Zaevin të largon Arjanit Hoxhën nga Ministria e Bujqësisë ?

Shkup, 18 prill, Zhurnal.mk – Nga burime të sigurta brenda qeverisë, Agjencia e Lajmeve Zhurnal mëson se në mungesë të ideve, dhe projekteve të ministrit Grubi nga Bashkimi Demokratik për Integrim, kërkon nga Kryeministri Zoran Zaev që Ministrin e Bujqësisë, ku ministër është Arjanit Hoxha nga Lëvizja Besa, t’i jepet BDI-së, e nga ana tjetër, Lëvizjes Besa t’i ofrohet Ministria e Informatikës, mëson jozyrtarisht Zhurnal.

Sipas burimit tonë, e gjithë kjo ide e Grubit vjen nga shqetësimi se ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha me aktivitetet e tij të shumta dhe të suksesshme, e në mungesë të ideve dhe projekteve, Artan Grubin futet në konspiracion të ri duke kërkuar nga Zoran Zaev që ky dikaster të i merret partisë Lëvizjes Besa e cila është pjesë e përbërjes së Qeverisë, Zaev 2.

Madje sipas burimit tonë, shqetësimi i Grubit paska shkuar edhe më larg kur ka mësuar se në këtë dikaster, Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave pritej të hapet edhe një konkurs të ri për punësim, ndërsa Grubi deri më tani në dikasterin ku ai udhëheq nuk pati fuqi të hap asnjë konkurs për punësim, e që tani po tenton në kurriz dhe mundin e dikujt tjetër të përfiton, e të lavdërohet te kreu i tij.

Ndryshe Grubi kohës së fundit është cak i kritikave në media për dështimet e tij.

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...