Agjencia Zhurnal.mk

Zhurnal mëson: BDI-LSDM diskutojnë shtyrjen e zgjedhjeve për në tetor, VMRO kundër !?

Shkup, 11 nëntor, Zhurnal.mk – Agjencia e lajmeve Zhurnal mëson se Bashkimi Demokratik për Integrimn (BDI), dhe Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), tashmë po bisedojnë që data e caktuar më 12 prill e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të shtyhet për në muajin tetor të vitit 2020, ndërsa nga VMRO për Zhurnal theksojnë, se shtyrja e zgjedhe të parakohshme nuk vjen në konsideratë, dhe sipas tyre, ato do të mbahen më 12 priil, shkruan Zhurnal.mk.

Sipas burimeve tona thuhet se BDI dhe LSDM po mbajnë takime dhe bisedime jashtë syrit të opinionit publik pikërisht për shtyrje të datës së zgjedhjeve, ndërsa si një nga arsyet më thelbësore është ratifikimi i protokollit për anëtarësim në NATO edhe pse dakordimi i datës për zgjedhjet e parakohshme në 12 prill të vitit 2020, edhe pse në takimin e liderëve të cilin e kishte thirrur presidenti i vendit Pendarovski, të gjiithë një zëri që të shkohet në zgjedhje të parakohshme më 12 prill, shkruan Zhurnal.mk.

Nga VMRO për Zhurnal theksojnë: “Zgjedhjet parakohshme janë të caktuar për 12 prill, dhe ato do të mbahen me 12 prill. Ratifikimi i protokollit për anëtarësim në NATO nuk është pengesë e mbajtjes të zgjedhjeve të parakohshme.”, shkruan Zhurnal.mk.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

R ZH

Lajmet e fundit

Loading...