Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zhurnal mëson: Njëri nga 5 nënkryetarët e Kuvendit, Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Agjencia e Lajmeve ZHurnal mëson se deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli njëherit edhe nënkryetar i partisë është propozuar të zgjidhet nënkryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Siç mësohet nga burime brendapartiake, Zendeli do të jetë njëri nga nënkryetarët e kuvendit në mandatin qeverisës 4 vjeçar. Ky vendim erdhi pasi që dje kuvendi miratoi propozimin e kryparlamentarit Xhaferi që Kuvendi të ketë 5 nënkryetar.

Mbetet ende e pa qartë nëse zgjedhjea e nënkryetarëve do të kalojë përmes Komisionit për Zgjedhjet dhe Emërime apo deputetët do të mbledhin 20 nënshkrime për t’u votuar në seancë plenare.

Postime të ngjashme

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Nesër protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...