Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar

Zhurnal mëson: Pasi Ahmeti të kthehet nga Haga, BDI do të vendos për zv/ministrat dhe drejtorët?!

Shkup, 1 shtator, zhurnal.mk – Pas zgjedhjes së krerëve të dikastereve të ekzekutivit, radhën e ka zgjedhja e zëvendësministrave. Kryeministri Zaev dje paralajmëroi se kjo procedurë do të zhvillohet nga java e ardhshme.

Burime të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal pranë BDI-së thonë se ende nuk kanë filluar bisedimet në parti lidhur me propozimet për zv/ministra, por as edhe për drejtorët.

Nga kjo parti sipas burimeve në fjalë, së pari do të bisedohet me kryetarët e degëve e më pastaj do të propozohen emrat për zv/ministra, por e gjithë kjo do të ndodhë pasi kryetari i partisë Ali Ahmeti do të kthehet nga Haga ku ka qenë i ftuar si dëshmitarë për të dëshmuar për luftën në Kosovë.

“Ende nuk kanë filluar bisedimet në parti për këto poste. Njëherit do të bisedohet me kryetarët e degëve e më pas do të propozohen emra. Por kjo me siguri do të ndodhë pasi kryetari të kthehet nga Haga”, thonë burime pranë BDI-së për Zhurnal.

Ndryshe, pas zgjedhjes së zëvendësministrave, radhën e ka eshaloni i tretë, dhe ndryshimi i drejtuesve në disa institucione.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

EBA – Abu Dabi ndihmon RMV-të me 2000 vaksina AntiCovid19

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...