Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zhvillimet në vend, Vetëvendosje mblidhet sot

Lëvizja Vetëvendosje sot do të mbajë mbledhje, ku prezent do të jenë edhe deputetët e këtij subjekti.

Telegrafi merr vesh se kjo është një mbledhje e rregullt, dhe se e njëjta pritet të nis brenda pak minutash.

Në këtë mbledhje pritet që të diskutohet për formimin e Komisioneve Parlamentare, ku shtatë prej tyre do të drejtohen nga LVV-ja, e po ashtu edhe për çështjen e zgjedhjes së presidentit.

Në media është diskutuar se kjo javë mund të jetë përfundimtare për krijimin e institucioneve të reja, po ashtu është thënë se në këtë javë mund të thirret seanca për të votuar edhe Vjosa Osmanin për presidente.

Postime të ngjashme

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

“Dialogu, korrniza e vetme”, “DW”: Vuҫiç për kompromis me Kosovën – Prishtina kërkon vetëm njohje nga Serbia

Bekim Laçi

KGJK sot bëhet me kryesues, Gjykata e Prishtinës me kryetar

Bekim Laçi

Albin Kurti pritet sot nga presidenti francez në Pallatin Elisee

Bekim Laçi

Kurti dhe Wolfgang Petritsch flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Bekim Laçi

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...