Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së

Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do t’i përfaqësojë dhe mbrojë ata.

Për mbrojtje juridike, OVL e UÇK-së ka angazhuar avokatin Tomë Gashi.

Se është angazhuar për mbrojtjen e OVL-UÇK-së e ka konfirmuar vet Gashi me anë të një postimi në Facebook.

Ndryshe, për herë të dytë, një person ka lënë në selinë e OVL-së dosje të dyshimta, të cilat pretendohet se janë të Speciales.

Të njëjtat, sot për t’i marrë kanë shkuar zyrtarë të Dhomave të Specializuara të Prokurorisë. 

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...