Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ziadin Sela ngushëllon shqiptarët për humbjen e Mulla Mahmud Asllanit

Tetovë, 21 qershor – “Njërëzit e mëdhenj nuk vdesin kurrë sepse pas vetes lënë një lumë veprash. I tillë ishte edhe Mulla Mahmud ef Asllani nga Tetova, i njohur si mësues i Kurani’t dhe pedagog i shumë gjeneratave. Urtësia e tij bashkë me mençurinë dhe dijen ishin dhe do të ngelin karaktersitikat e tij për tetovarët dhe shumë besimtarë të tjerë të fesë islame, që do ta mbajnë në kujtesën e tyre.”

Duke ndarë ngushëllime të thella për familjen dhe miqtë e Mulla Mahmud ef Asllanit, kujtojmë edhe një nga thëniet e tij të bukura: “Pa kaluar nëpër vështirësi, nuk zbret mëshira!”

Postime të ngjashme

Pesë persona të dyshuar për zjarret në Maqedoni

D V

Ambasadorja amerikane Bërnz e vizitoi Entin hidrobiologjik në Ohër

D V

Harta e zjarreve aktive dhe të lokalizuara në mbarë vendin

D V

Nuk ka rrezik nga lindani, zjarri në “OHIS” është lokalizuar

D V

Lokalizohet zjarri pyjor në Leshan në Komunën e Debërcës

D V

Tetë zjarre të reja në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...