Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ziberi për Zhurnal: Ende nuk kam ofertë zyrtare për Avokat të Popullit

Shkup, 9 shtator, zhurnal.mk – Ditëve të fundit është përfolur se kanditati për kryeministër shqiptar që garoi nën petkun e BDI-së, Naser Ziberi do të bëhet Avokat i Popullit.

Por ky i fundit në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve ZHurnal ka theksuar se deri nuk ka qenë zyrtarisht i informuar për këtë dhe se asnjë subjekt nuk i ka ofruar një post të tillë.

“Nuk mund të të them asgjë sepse unë zyrtarisht nuk jam i informuar dhe askush smë ka ofruar një post të tillë”, ka deklaruar për Zhurnal, Naser Ziberi.

Ndryshe, para disa ditëve deputeti nga radhët e koalicionit “tash është koha”, Skender Rexhepi, u pyet nëse pozita e Avokatit të Popullit duhet t’i takojë opozitës, ashtu edhe siç tha kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Rexhepi e konfirmoi qëndrimin e njejtë duke thënë se kështu ka qenë traditë edhe në të kaluarën dhe ashtu duhet të ndodhë edhe tani.

“Po po, gjithsesi. Ashtu ka qenë një lloj tradite e pashkruar dhe besoj se ashtu duhet të jetë”, ka deklaruar Rexhepi.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...