Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ziberi: Posti Avokat i Popullit nuk është dhuratë ose kompensim

Tashmë Avokat i Popullit, Naser Ziberi dha deklaratë solemne para kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi.Pas takimit me Xhaferin Ziberi u pyet nga gazetarët nëse detyra e re që ka marrë është kompensim për pоstin kryeministrër. Naser Ziberi tha se angazhimi i tij i deritanishëm dhe njohuritë si jurist, janë garancion se këtë funksion të rëndësishëm për qytetarët do ta ushtojë si duhet. “Nuk është as kompensim as dhuratë”, deklaroi Ziberi, transmeton TV21, përcjell Zhurnal.mk

Ziberi u zgjodh ombudsman në seancën e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut më 25 janar të këtij viti.

Postime të ngjashme

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...