Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet.

Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve të martën, Zidane u intervistua nga media italiane.

Ish-bashkëlojtari i tij i Juves, Alessandro Del Piero ishte gjithashtu në telefon dhe Zidane u pyet nëse i mungonte italiani apo Italia më shumë.

“Të dy, Italia është në zemrën time, kam kaluar pesë vjet në Torino dhe Juventusi është ende i rëndësishëm për mua”, ka thënë fillimisht Zidane për Sky Italia.

“E ardhmja te Juve? Tani për tani unë jam këtu, do të shohim”, përfundoi trajneri i Real Madridit, duke qeshur me mikun e tij Del Piero.

E ardhmja e Zidane në Real Madrid mbetet e panjohur, dhe komentet e tij të fundit sigurisht që do të tërheqin vëmendjen në Itali.

Postime të ngjashme

Benjamin Kololli vesh fanellën e Real Soceidadit

Zekirija Haxhiu

Marrëveshja mes Interit dhe Lazios për Lazzarin

Zekirija Haxhiu

Përfundon “Euro 2020” për de Jong

Zekirija Haxhiu

UEFA i bie pishman, tani përkrahë ngjyrat e ylberit

Zekirija Haxhiu

Gianni De Biasi shumë pranë skuadrës së madhe italiane

Zekirija Haxhiu

Mourinho: Portugalia deri më tani ka luajtur me 10 lojtarë, Bruno Fernandes duhet të duket

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...