Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zidane merr lajm të keq nga stafi mjekësor

Real Madridi do të ballafaqohet me shumë mungesa në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Atalantas.

I fundit që ka marrë dritën e kuqe për këtë duel është francezi Karim Benzema. Sulmuesi ka pësuar një lëndim muskulor dhe pritet të mungojë të paktën një javë.

Lista e futbollistëve të lënduar te Real Madridi është mjaft e gjatë.

Eden Hazard, Fede Valverde, Rodrygo, Marcelo, Militao, Sergio Ramos, Dani Carvajal e Odriozola janë futbollistët e lëndur në të cilët nuk mund të llogarisë trajneri Zinedine Zidane.

Ndeshja Atalanta – Real Madrid, zhvillohet të mërkurën nga ora 21:00.

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...