Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Zidane: Real Madridi shkon për fitore në Inter

Zhurnal Ads

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka këmbëngulur se skuadra e tij do të shkojë në Milano për fitore kundër Interit, pavarësisht se përballet me shumë mungesa shkaku i lëndimeve.

Madridi renditet në pozitën e tretë në Grupin B në Ligën e Kampionëve, një pikë mbi Interin, pasi e fitoi 3:2 ndeshjen e parë mes vete në Madrid.

Një fitore e dytë në grup këtë sezon do t’ia shtonte gjasat Realit për kualifikim në mesin e 16 më të mirëve, por Zidane nuk do të mundë të llogarisë në kapitenin Sergio Ramos, mesfushorin Federico Valverde dhe sulmuesin Karim Benzema.

Po ashtu, Madridi vjen në këtë takim nga një humbje 4:1 kundër Valencias dhe nga një barazim 1:1 me Villarrealin në dy ndeshjet e kaluara në La Liga.

Por Zidane nuk është i gatshëm ta shohë skuadrën e vet duke humbur përsëri.

“Jo, ne gjithmonë dalim në fushë për të fituar, gjithmonë duam të fitojmë. Nuk mund të mendojmë për barazim apo humbje. Krejt çfarë po ju them është se gjëja më e rëndësishme është të japësh gjithçka në fushë. Ne gjithmonë dalim në fushë për të fituar”, tha Zidane.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Trajneri i Las Palmas, Mel: Real Madridit ia propozova Pedrin, por Barcelona ishte më e guximshme

admin

Bentancur: Juve e ka fituar titullin edhe kur ka qenë më shumë se 10 pikë prapa

E.E.

3 mil euro arkëtoi Khabib Nurmagomedov me fitoren ndaj Justin Gaethjes

admin

Cristiano Ronaldo rrugës për t’i dhënë fund vet-izolimit

E.E.

Kriza financiare detyron Barcelonës t’i vendosë këta pesë futbollistë në shitje

S.B.

Del Piero: Dybala nuk luan për shkak të gjendjes fizike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...