Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zikov: Dënimi me kusht për Janakieskin është për një temë të çuditshme

Shkup, 29 shtator – “Në një vend demokratik, ai nuk duhet të jetë as mashtrim, as nuk duhet të jetë një mësim. “Ligji duhet të zbatohet,” tha analisti politik Ljupço Zikov në emisionin “Vetëm e Vërteta” mbi temën e vendimit të sotëm të gjykatës në çështjen “Dhuna në Qendër” dhe mbylljen e djeshme të ish-Ministres së Brendshme Gordana Jankulovska.

“Reagimet janë të ndara, disa janë nga pala e VMRO-së, të tjerët janë nga LSDM-ja, e ashtuquajtura “Bots”. Për këto 30 vjet kemi shumë situata ku ligji është zbatuar dhe më pak situata ku ligji nuk është zbatuar. Tema për të cilën është dhënë dënimi me kusht është e çuditshme. Sidoqoftë, kjo duhet të vazhdojë në pjesën e partive të tjera politike, të tilla si LSDM dhe BDI, të aktivistëve të tyre, për të mos u drejtuar vetëm njerëzve aktiv të VMRO-DPMNE. “Drejtësia nuk duhet të ndalet,” tha Zikov.

Postime të ngjashme

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

Dy shtetas serb janë privuar nga liria, janë gjetur 62 emigrantë në automjetin transportues “man”

R Zh

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...