Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ziyech dhe Iheanacho golat e fitores i shënuan të dy në të njëjtën minutë dhe sekondë

Çelsi dhe Leiçester më 15 maj do të luajnë finalen për FA Cup. Dy ekipeve iu deshën nga një gol sa për të arritur në finale. Chelsi eliminoi me 1:0 Man.Cityn, ndërsa Leiçesteri gjithashtu me 1:0 eliminoi Sautemptonin, njofton Zhurnal.

Një statistikë tejet interesante nga këto dy ndeshje është se dy ekipet jo vetëm që fituan nga 1:0, por të dy golat u shënuan në minutën dhe sekondën e njejtë.

Ziyech golin e fitores e shënoi në minutën e 54:43, gjithashtu edhe Iheanacho golin e fitores e shënoi në minutën e 54:43.

Ndiqni videon më poshtë:

Postime të ngjashme

Salah bën thirrje të ndalen vrasjet e të pafajshmëve në Palestinë: Mjaft është mjaft

Z H

Mbaron sezoni për Ibrahimovicin, vëmendja te Kampionati Evropian

Z H

Manchester City fiton kampionatin, Guardiola: Sezoni më i vështirë

Z H

Laport merr nënshtetësinë, do të luajë për Spanjën

Z H

Busquets beson se lufta e Barcelonës për titullin në La Liga ka mbaruar

Z H

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...