Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Zjarr i fuqishëm në malin e Taraboshit në Shkodër, panik te banorët

Prej mesnatës të së martës dhe deri në orët e para të mëngjesit të sotëm (16 shtator), një zjarr i fuqishëm përfshiu malin e Taraboshit në Shkodër.

Sipas të dhënave të para, persona ende të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin malit, duke shkaktuar dëme të shumta e ku në rrezik u vunë shtëpitë e banimit dhe jo vetëm.

Në pak minuta zjarri nuk ka vonuar të përhapet duke shkaktuar dëme të parikuperueshme në zonë, duke shkaktuar panik të banorët. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar në operacion 3 mjete të MZSh, 17 forca zjarrfikëse, 7 forca te AZM dhe banorë të zonës, transmeton oranews.

Sipërfaqja e djegur është e madhe kryesisht shkurre dhe pishë. Zjarri momentalisht është izoluar.

Postime të ngjashme

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

Basha marrëveshje me Shoqatën Kombëtare të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Një angazhim i përbashkët në mbështetjen tuaj, jeni shpirti i lëvizjes përpara të shoqërisë

S.B.

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare do të jetë realitet

S.B.

“Do fitosh ti apo ne?”/ Rama takon mbështetësin e PD te Rruga e Arbrit

S.B.

Meta kthen ligjin për “Sigurimin e detyrueshëm në transport”: Nuk garanton cilësisht mbrojtjen e jetës së qytetarëve (Arsyet)

S.B.

Gjekmarkaj: Qeveria raciste e Ramës e ka lënë në mëshirën e fatit Shëngjinin. Vjen për të ngrënë peshk dhe nxjerr glaca propagande

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...