Shqipëri

Zjarr i fuqishëm në malin e Taraboshit në Shkodër, panik te banorët

Zhurnal Ads

Prej mesnatës të së martës dhe deri në orët e para të mëngjesit të sotëm (16 shtator), një zjarr i fuqishëm përfshiu malin e Taraboshit në Shkodër.

Sipas të dhënave të para, persona ende të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin malit, duke shkaktuar dëme të shumta e ku në rrezik u vunë shtëpitë e banimit dhe jo vetëm.

Në pak minuta zjarri nuk ka vonuar të përhapet duke shkaktuar dëme të parikuperueshme në zonë, duke shkaktuar panik të banorët. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar në operacion 3 mjete të MZSh, 17 forca zjarrfikëse, 7 forca te AZM dhe banorë të zonës, transmeton oranews.

Sipërfaqja e djegur është e madhe kryesisht shkurre dhe pishë. Zjarri momentalisht është izoluar.

Postime të ngjashme

19 vjet nga sulmi në kullat binjake, Meta: Në krah të SHBA, bashkë kundër terrorizmit

admin

Nga Shekspiri te Ali Podrimja, 9-vjeçari që flet katër gjuhë dhe ka filluar të lexojë që kur ishte 15 muajsh

S.B.

Gjendet motori që dyshohet se u përdor në atentatin ndaj kreut të Policisë Bashkiake

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...